موکت

موکت

موکت‌های پالاز، در طرح‌های متنوع، با زیره نمد و عرض ۳ متری عرضه می‌شوند. دو نوع بافت متفاوت «کات پایل» و «لوپ پایل» دنیای زیبای موکت‌های  پالاز را شکل داده است. این محصولات با استفاده از نخ‌های CF ، BCF هیت ست شده پلی پروپیلن یا اکریلیک ریسیده شده ، تهیه و تولید می‌شوند.

الیاف پلی‌آمید (نایلون):

نایلون به دلیل مقاوم بودن، انتخابی عالی برای تولید موکت است. این الیاف در برابر بخار، حرارت، ضربه و ساییدگی به خصوص در فضاهای پر رفت و آمد بسیار مقاوم هستند. سایش کم و مقاومت بالای موکت‌های پلی‌آمید، این گروه از محصولات را به انتخابی ایده‌آل برای فضا‌های پر تردد تبدیل کرده است. موکت‌های لوپ پایل تولید شده با نخ پلی‌آمید برای اماکن پر رفت و آمد بسیار مناسبند. برای اتاق خواب، نشیمن و اتاق کودک نیز موکت‌های پلی‌آمید کات پایل گزینۀ بسیار مناسبی هستند.

الیاف پلی‌پروپیلن:

الیاف پلی‌پروپیلن جاذب رطوبت و مواد خارجی نیستند. این مزیت امکان استفاده در محیط‌های خاص را به این گروه از موکت‌ها می‌دهد. موکت‌های تولید شده با نخ پلی‌پروپیلن راحت‌تر شسته می‌شوند. به علت سادگی فرایند تولید مواد پلی‌پروپیلن، محصولات تولید شده با این مواد از قیمت مناسبی هم برخوردارند.

الیاف اکریلیک:

الیاف اکریلیک حس و ظاهر پشم را تداعی می‌کنند. نخ‌های ریسیده شده از این الیاف زیبائی، شفافیت و مقاومت مشابه پشم را دارند.


تصحیح جستجو